Facebook

Google Plus

YouTube

Typowe problemy małżeństw i partypowe problemy par

1. Brak prawidłowej komunikacji
Najczęstszymi problemem wśród par czy małżeństw jest komunikacja a właściwie jej brak. Okazuje się, że każdy z nas nieco inaczej rozumie słowo komunikacja w związku - ludzie koncentrują się na forsowaniu własnego punktu widzenia nie interesując się zbytnio tym, co myśli ich partner.

2. Nierozwiązane problemy z przeszłości
Może to budzić w Was wątpliwości, ale czasami nawet najdrobniejsza sprawa, niezałatwiona czy niewyjaśniona do końca sytuacja sprzed wielu, może mieć ogromny wpływ na to, co dzieje się u Was obecnie u każdego z osobna i razem. Często żyjemy nieświadomi, iż coś z przeszłości może mieć tak dramatyczne odzwierciedlenie w naszym obecnym życiu.

3. Niezrealizowane oczekiwania
Jednym ze smutniejszych problemów par jest pojawiający się ogrom rozczarowania związanego z niezrealizowanymi oczekiwaniami, jakie partnerzy mieli wobec siebie i wobec związku. Przyczyną może być to, iż rzadko partnerzy znają oczekiwania drugiej strony. Najtrudniejsza wydaje się sytuacja, gdy sami nie znamy dobrze charakteru naszych oczekiwań a oczekujemy od partnera, że je spełni. Wbrew powszechnej opinii inni ludzie nie są odpowiedzialni za spełnianie naszych oczekiwań.

4. Seks i intymność
Sprawy seksu są jednymi z częściej pojawiających się jako problem w związkach. Problemy w tej sferze mogą też być sygnałem nieprawidłowości w innych obszarach związku. Jeśli w codziennej komunikacji pomiędzy partnerami dominuje wrogość i poczucie braku bezpieczeństwa choćby jednej ze stron, trudno oczekiwać, że pożycie seksualne będzie układać się pomyślnie. Emocjonalna bliskość jest często dla kobiet drogą do erotycznego spełnienia, dla mężczyzn zaś aktywność seksualna prowadzi do bliskości emocjonalnej.

5. Uraza
Uraza wydaje się być jedną z najczęstszych zabójców związku, rany z przeszłości wpływają na jego aktualny status. Często bieżąca sytuacja staje się swoistym zapalnikiem uruchamiającym bombę z przeszłości. Od tego tylko mały krok, aby zareagować w sposób adekwatny nie do tego, co dzieje się teraz, lecz do tego co zaistniało kiedyś.

6. Niewierność
Niewierność to najczęstsza przyczyna utraty zaufania i poczucia braku bezpieczeństwa w związku. Często zdradę rozumie się jako swoistą konsekwencję problemów w związku. Osoby szczęśliwe i spełnione w swoich związkach rzadko kiedy szukają tego spełnienia w innej relacji na zewnątrz. Zdrada często ma służyć poprawie swojego samopoczucia czy ucieczce od problemów w związku.

Czasami problemów w związkach nie da się rozwiązać samemu, potrzebny jest doradca, która wysłucha obu stron i pomoże im przezwyciężyć problemy. Jeśli zdecydujecie się na tego typu terapię, to serdecznie zapraszam do mojego Centrum Kosmoenergetyki AJNA. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.