Facebook

Google Plus

YouTube

Nadwaganadwaga

"...Nadwaga wyraża potrzebę ochrony. Szukamy ochrony przez urazą, zlekceważeniem, krytyką, wykorzystaniem, seksem i zalotami o seksualnym charakterze, lękiem przed życiem jako takim, a także jakimś konkretnym lękiem. Wybierz sobie to, co pasuje do twojej sytuacji. Nie należę do osób tęgich, ale nauczyłam się w ciągu minionych lat, że kiedy czuję brak bezpieczeństwa i niepewność, przybywa mi trochę na wadze. Kiedy mija zagrożenie, nadwaga likwiduje się sama.
Walka z nadwagą to strata czasu i energii. Diety nie odnoszą skutku. Z chwilą kiedy kończymy odchudzanie, wracają kilogramy. Kochanie i akceptowanie siebie, zawierzanie procesowi życia i poczucie bezpieczeństwa opierające się na zaufaniu do mocy swojego umysłu – to najlepsza dieta jaką znam.

Zbyt wielu rodziców wpycha dzieciom jedzenie bez względu na to, jakie są ich problemy. Dzieci te wyrastają na osoby, które w sytuacji, gdy pojawia się jakiś problem do rozwiązania, zachowują się tak, jakby stały przed otwartą lodówką mówiąc “Ja nie wiem, czego chcę.”

Problem: Otyłość

Prawdopodobna przyczyna: Często symbolizuje lęk i wskazuje na potrzebę ochrony. Nadwrażliwość.

Nowy wzorzec myślowy do afirmowania: Chroni mnie boska miłość. Jestem zawsze bezpieczna i pewna..."

L.HAY