Facebook

Google Plus

YouTube

Czy warto pomagać?pomaganie

Zadaje sobie to pytanie bardzo często i stwierdzam, że jak najbardziej jesteśmy po to by pomagać sobie nawzajem. Człowiek nie jest samotną wyspą, dlatego idąc przez życie warto sobie wzajemnie pomagać. Niesienie pomocy jest przejawem dobra i pochodzi od ludzi dobrego serca. Należy pomagać nie po to, aby inni nas za to chwalili, ale nasza pomoc powinna płynąć prosto z serca.
Niewątpliwie Ci, którzy potrzebowali pomocy i została im ona udzielona, w większości przypadków doceniają to, co dla nich zrobimy...
Życie staje się piękniejsze, gdy wokół mamy ludzi, na których zawsze można polegać i którzy zawsze gotowi są pomóc, gdy tylko nadarzy się taka okazja.

Tak samo, my też nieraz potrzebujemy pomocy i byłoby nam przykro, gdyby inni się od nas odwrócili. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się tak, że Ci, którym w pomocy oddajemy swój czas, pieniądze, serce stawiamy się natychmiast na ich zawołanie porzucając swoje zajęcia czy wiele innych rzeczy nie doceniają tego, co dla nich zrobimy, odwracają się od nas i do tego mają jeszcze do nas nawet pretensje. Myślę że nawet takim ludziom i tak warto powtórnie pomóc. Pewnego dnia każdy z nas będzie się musiał przed Bogiem rozliczyć z tego, co zrobił i jak żył. Ten, który pomagał bliźniemu jeszcze bardziej otwiera swoje serce i zapisuje same plusy na swojej karcie życia.

Warto pomagać, ponieważ nikt nie wie, jaki los go spotka i czy on sam nie będzie kiedyś sam potrzebował pomocy, której nie chciał udzielić komuś innemu.