Facebook

Google Plus

YouTube

Czakra podstawyczakrapodstawy 211x300

Czakra podstawy odpowiada za witalność, karierę, finanse, poczucie bezpieczeństwa. Znajduje się u podstawy kręgosłupa i otwiera się ku dołowi. Odpowiada jej kolor czerwony.

Odnosi się do żywiołu ziemi, zatem do wszelkich stałych, ziemskich rzeczy, materialnych rzeczy takich jak ciało, zdrowie, przetrwanie, dostatek.

Jeśli chodzi o fizyczne ciało czakra ta reguluje ogólną żywotność m.in.:, system immunologiczny, układ mięśniowy, układ kostny, jelito grube, układ wydalania, nogi, stopy, kościec, kręgosłup, układ krwiotwórczy, nadnercza, narządy wewnętrzne.

Osoby, które mają harmonijnie pracującą czakrę podstawy odbierają życie jako coś dobrego i wspaniałego, osiągają materialne sukcesy, realizują swoje cele bez większych problemów, czują się pewnie, bezpiecznie i stabilnie.

Osoby, których przepływ energii przez czakrę podstawy jest zaburzony czują strach przed życiem, nie czują się bezpieczni w fizycznym świecie, nie otrzymują od życia zbyt wiele, odczuwają bezsilność i niechęć do działania, źle się im układa w aspekcie materialnym, mają problemy zdrowotne.